Skip to main content

From crisis to utopia. We know the program of this year edition

Tegoroczna edycja Festiwalu Prapremier poświęcona jest Europie i teatralnym próbom przedstawienia zarówno trawiących ją kryzysów, jak też alternatywnych dróg jej rozwoju, propozycjom innych od aktualnych projektów politycznych, ekonomicznych, społecznych, ekologicznym, kulturowym czy egzystencjalnym.

Na program trwającego osiem dni Festiwalu Prapremier 2016 składa się dwanaście spektakli, w tym sześć zagranicznych (Balet koparycznyBloodsCase Farmakonisi or The right of waterEmpireEuropeanaGraniceHolzwegeLate NightNaše nasilje i vaše nasiljePornografia późnej polskościTu Wersalu nie będzie!Wszystko o mojej matce), siedem koncertów (Burn ReynoldsDead Snow MonsterMichał MargańskiSelvySynyWe Call It a SoundWicked Giant), projekt/koncert/silent disco “Radio Domówka” w prywatnym mieszkaniu w Bydgoszczy oraz debata “Między antropologią kryzysu a fantazją utopii“, spotkanie z Theodorosem Chiotisem, które poprowadzi Michał Tabaczyński oraz kolejny wykład z cyklu “Obrazy uchodźcze: Świat jako obóz” Pawła Mościckiego.

Szczegółowy program

Spektakle odbędą się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Operze Nova, hali Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego. Koncerty odbędą się w klubie festiwalowym, który zaprasza przez cały dzień do skorzystania, m.in. z festiwalowego menu, Towarzyska Kafe w Kamienicy 12 i Regionalnej Warzelni Piwa w Bydgoszczy.

Na wszystkie koncerty, debatę, spotkanie i wykład wstęp wolny. Bilety i karnety na spektakle FPP2016 dostępne są w kasie TPB oraz w internecie. Najdroższy bilet na spektakl w ramach Festiwalu to 40 złotych. Dostępne są również wejściówki w cenie 15 złotych.

Kuratorami Festiwalu Prapremier 2016 są Paweł Wodziński, Bartosz Frąckowiak, Piotr Grzymisławski, Jakub Drzastwa.

Festiwal Prapremier rozpocznie się 24 września i potrwa do 1 października.

Organizatorem FPP2016 jest niezmiennie Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Mecenasami są w tym roku Miasto Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.