Przejdź do głównej treści strony

Aktualności

Festiwal Prapremier | Dzień 10.

Owacjami na stojąco zakończył się pokaz spektaklu „Wesele” w reżyserii Jana Klaty, który zakończył XVI edycję Festiwalu Prapremier. W tym roku festiwalowe spektakle zobaczyło ok. 2700 widzów! Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas.

Festiwal Prapremier | Dzień 8.

„Rejs” to kultowy film. Jest czymś więcej niż sentymentalnym powrotem do czasów PRL-u. „Narodowe czytanie Rejsu” w Bydgoszczy odbyło się ósmego dnia Festiwalu.

Festiwal Prapremier | Dzień 7.

„Disco Solski” to jedna z tych propozycji, które sa chciane i niechciane jednocześnie. Piosenki disco polo w rockowych i jazzowych aranżacjach znalazły jednak swoich widzów, którzy nie usiedzieli w miejscu.

Festiwal Prapremier | Dzień 5.

We wtorek widzowie Festiwalu uczestniczyli w uroczystości weselnej, a dokładniej w spektaklu „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” w reżyserii Agaty Dudy – Gracz z Teatru Nowego w Poznaniu.

Festiwal Prapremier | Dzień 4.

„Wściekłość” z Teatru Powszechnego w Warszawie była propozycją na czwarty dzień Festiwalu. Po spektaklu odbyło się spotkanie z dramaturgiem Łukaszem Chotkowskim oraz pozostałymi twórcami sztuki.

Festiwal Prapremier | Dzień 3.

Trzeci dzień Festiwalu należał do Instytutu J. Grotowskiego oraz Fundacji Zarzewie, którzy do Bydgoszczy przyjechali ze spektaklem „Witaj w moim domu. Medytacja o kobiecie z wydm” w reżyserii Przemysława Błaszczaka na podstawie powieści „Kobieta z wydm”, autorstwa japońskiego pisarza Kōbō Abe.

Spotkania z twórcami

Po spektaklach serdecznie zapraszamy do kawiarenki teatru, gdzie odbywają się spotkania z twórcami, które w tym roku prowadzi Izabela Szymańska.

Festiwal Prapremier | Dzień 2.

Drugi dzień Festiwalu Prapremier zadedykowaliśmy najmłodszym 🙂 Najnajów zaprosiliśmy na spektakl „Elementarz” z Nowego Teatru w Warszawie, a starsze dzieci mogły zobaczyć „Kopciuszka” z Narodowego Starego Teatru w Krakowie.