Przejdź do głównej treści strony

Papa Zura i Ojciec Karol (Soul Service)

godzina:
29.09.2016 22:00 Wstęp wolny
miejsce: Towarzyska Kafe
kraj
Polska

Papa Zura

Od połowy lat 90. aktywny jako DJ i promotor muzyczny. Jego sety to zwykle surowa i niebanalna selekcja archiwalnych nagrań z winyli w porządnym old school’owym miksie. Z torbami winylowych singli 7″ zwiedził kluby, festiwale i stacje radiowe w Polsce i wielu innych krajach.  Od Londynu przez Moskwę, do Tokio, miksując zarówno w małych pubach jak i na wielkich imprezach jak Festiwal Open’er czy Męskie Granie. Ma na koncie kilka własnych produkcji, w tym winylowe single wydane przez label Funky Mamas & Papas. Należy do kolektywu Soul Service, z którym od 2005 roku promuje muzykę funk/soul/jazz, psychodelię lat 60′, tropikalne rytmy a także płyty winylowe jako nośnik. Soul Service są autorami znanej serii płytowej Polish Funk i kilku innych albumów przedstawiających polską muzykę lat 60/70. Przez kilka lat prowadzili cotygodniową audycję „Soul Service” w nieistniejącym już Radiu ROXY.

Ojciec Karol

Współzałożyciel kolektywu Break Da Funk wspierającego muzykę połamanych dźwięków,
z inicjatywy którego można było zobaczyć w Polsce takich artystów jak Ugly Duckling, DJ Kentaro, Speech Defect, Krafty Kuts, Scratch Perverts, DK, zespół 6ix Toys, Nostalgia 77, DJ Format, Boca 45, A.Skillz, DJ Hype & Jim Dunloop, Natural Self czy Rob Life.

Wydał mikstape Akumulatura ukazujący wpływ funku na współczesna muzykę taneczną,
a także mix Sepukultura z gościnnym udziałem znakomitych muzyków: mC glenSKii – wokal, Kuba Galiński – syntezator i organy, Suhi vel Sushkin – trąbka i wokal, dj Zaju – scratch. Miks został wyemitowany na falach prowadzonej przez wytwórnie Ninja Tune audycji Solid Steel.

W styczniu 2010 nakładem FM&P ukazał się 7-calowy winyl Break Da Funk Tajniak
z Ojcem Karolem jako współautorem jednego z dwóch zamieszczonych na płycie numerów.

W 2013 wstąpił w szeregi Soul Service, gdzie wspólnie z Kapitanem Sparky, Miściakiem, Burnem Reynoldsem i Papa Zurą przy pomocy gramofonów i zakurzonych nagrań dzielnie niosą funkową energię wszędzie tam gdzie jej potrzeba.

Prowadził audycje w Jazz Radiu, gdzie można było usłyszeć fuzje funkowej muzyki miksowanej na żywo w studiu z dźwiękami płynącymi z instrumentów przyniesionych przez zapraszanych do audycji gości. Prowadził również audycje w Radiu Kampus oraz Radiu Roxy.