Przejdź do głównej treści strony

Anita Sokołowska ambasadorką Festiwalu Prapremier

Anita i Marta wspierają medialnie Festiwal Prapremier, który rozpocznie się 24 września i przez osiem dni zaprezentuje dwanaście spektakli między innymi z Niemiec, Chorwacji, Grecji, Austrii, Szwajcarii.

Gwiazdy teatru i telewizji Anita Sokołowska oraz Marta Ścisłowicz wystąpiły w kampanii „Będę na Prapremierach, bo…” W spotach telewizyjnych opowiadają dlaczego warto wybrać się do Bydgoszczy do „teatru spraw zagranicznych”, na Festiwal, który poświęcony jest Europie i teatralnym próbom przedstawienia zarówno trawiących ją kryzysów, jak też alternatywnych dróg jej rozwoju. Prezentowane spektakle proponują inne od aktualnych projektów politycznych, szukając drogi dla nowego porządku opartego na równości, sprawiedliwości społecznej, empatii, a wreszcie na porządku ekonomicznym z ludzką (a zatem społeczną) twarzą.

 

Filmy z udziałem aktorek obejrzeć można w internecie. Na facebook.com/festiwalprapremier, youtubie i instagramie

Anita Sokołowska jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi. Z Teatrem Polskim w Bydgoszczy (obecnie w repertuarze spektakle z jej udziałem to „Krew na kocim gardle” oraz „Komornicka. Biografia pozorna”) związana od 2007 roku. Wcześniej występowała w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz w Teatrze Nowym w Łodzi. W serialu „Na dobre i na złe” gra ordynatorkę Lenę, szerokiej publiczności znana jako Zuza, którą gra w serialu „Przyjaciółki”. W 2016 roku jest ambasadorką Festiwalu Prapremier 2016.

Marta Ścisłowicz jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W Teatrze Polskim w Bydgoszczy do 2012 roku. Obecnie gra, m.in. w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Widzowie znają Martę Ścisłowicz z ekranu. Grała, m.in. w serialach „Lekarze”, „Czas honoru”, „Druga szansa”. W 2016 roku została ambasadorką Festiwalu Prapremier 2016.

Organizatorzy Festiwalu ogłosili konkurs dla internautów. Wystarczy do piątku 23 września nagrać swój filmik z wypowiedzią „Będę na Prapremierach, bo…” i opublikować go na Facebooku lub instagramie z hasztagiem #będęnaprapremierach. Najciekawsze wypowiedzi i odpowiedzi na pytanie dlaczego będziesz na prapremierach organizatorzy nagrodzą, m.in. zaproszeniami na spektakle.

Spoty z udziałem Anity Sokołowskiej:

 

Spoty z udziałem Marty Ścisłowicz: