Przejdź do głównej treści strony

Festiwal Prapremier to nie tylko spektakle

To także między innymi bardzo dużo doskonałej muzyki, i inspirujące dyskusje. Kluczem do wszystkiego jest kryzys.

Festiwal teatralny bez wydarzeń dodatkowych to tylko przegląd spektakli. Tak nie jest w przypadku bydgoskiego Festiwalu Prapremier, dlatego jego organizatorzy zadbali o to, by prócz kontaktu ze sztuką wysoką uczestnicy festiwalu mieli też inne możliwości.

Pierwsza z nich i zarazem najbardziej tajemnicza już pierwszego dnia imprezy, czyli w nadchodzącą sobotę (24 września) o godz. 22. Tajemnicza, bo do samego końca nie będzie wiadomo, gdzie się odbędzie. Mowa o projekcie Radio Domówka. To impreza w stylu silent disco, która zostanie zorganizowana w jednym z prywatnych mieszkań w centrum miasta. Teoretycznie nie ma już na nią wolnych miejsc, ale… – Wciąż można się zapisywać, ponieważ być może ktoś, kto już się zgłosił zrezygnuje lub nie przyjdzie – mówi Paulina Wenderlich z Teatru Polskiego. – Można to zrobić pod adresem mailowym radiodomowka@festiwalprapremier.pl. Warto się pospieszyć.

Wstęp na tę imprezę i na pozostałe wydarzenia towarzyszące festiwalowi jest bezpłatny. Co zatem nas czeka prócz spektakli i „domówki”?

Czytaj całość na naszemiasto.pl