Przejdź do głównej treści strony

Stanisław Godlewski codziennie o Festiwalu Prapremier [RELACJE]

Krytyk Stanisław Godlewski relacjonuje Festiwal Prapremier 2016. Każdego dnia w festiwalowym serwisie specjalnym w Onet.pl publikujemy jego teksty, recenzje i wywiady.

Stanisław Godlewski – student Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UAM, absolwent Wiedzy o teatrze UAM, recenzent teatralny, współpracuje z Gazetą Wyborczą Poznań, eCzasKultury.pl, „Didaskaliami” i TaniecPolska.pl, członek Forum Teatrologów i Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.


Festiwal Prapremier 2016: Grande Finale [RELACJA] 29.09.2016
Niewiarygodne, że można jeszcze dziś zrobić spektakl tak ostentacyjny w formie. Każda scena jest tak podniosła, jakby była finałem, napięcie jest budowane nieustannie i w żaden sposób nie zostaje rozładowane. „Late night” w ogóle nie powinno działać – a jednak działa.

Festiwal Prapremier 2016: (re)negocjacje [WYWIAD] 28.09.2016
Podczas Festiwalu Prapremier Weronika Szczawińska, Krzysztof Kaliski i Szymon Czacki wystąpili ze swoim spektaklem „Pornografia późnej polskości” na podstawie książki artysty Tomasza Kozaka, wyprodukowanym przez Galerię Labirynt w Lublinie. Rozmowa z reżyserką Weroniką Szczawińską i kompozytorem Krzysztofem Kaliskim

Festiwal Prapremier 2016: polski trickster [RELACJA] 27.09.2016
Podczas Festiwalu Prapremier Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentował swoją premierę z ostatniego sezonu czyli „Tu Wersalu nie będzie” w reżyserii libańskiego artysty Rabiha Mroué. Spektakl to dochodzenie prowadzone przez aktora Jana Sobolewskiego w sprawie śmierci Andrzeja Leppera, a jednocześnie opowieść o polskiej transformacji ustrojowej.

Festiwal Prapremier 2016: nasza przemoc i wasza przemoc [RELACJA] 26.09.2016
Podczas drugiego dnia Festiwalu Prapremier widzowie mogli zobaczyć spektakl „Naše nasilje i vaše nasilje” kontrowersyjnego chorwackiego reżysera Olivera Frljića.

Festiwal Prapremier 2016: o kryzysie, utracie i wspólnocie [RELACJA] 25.09.2016
Pierwszego dnia bydgoskiego festiwalu widzowie mogli wzruszyć się podczas osobistego spektaklu o matkach i zabawić się na domówce.