Przejdź do głównej treści strony

17.10 | Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk

godzina:
17.10.2017 19:00 Kup bilet
miejsce: duża scena
czas trwania: 210
przerwa: tak
reżyseria
Agata Duda-Gracz
obsada
scenografia Agata Duda-Gracz
muzyka Jakub Ostaszewski
ruch sceniczny Tomasz Wesołowski
reżyseria świateł Katarzyna Łuszczyk
kostiumy Agata Duda-Gracz
asystenci reżysera Dagmara Olewińska, Natasza Sołtanowicz, Sylwia Gola, Maciej Hanusek
asystentki scenografki Alicja Trzcińska, Aleksandra Kołodziejska
obsada Dorota Abbe, Bożena Borowska-Kropielnicka, Gabriela Frycz, Karolina Głąb, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Edyta Łukaszewska, Anna Mierzwa/Agnieszka Różańska, Julia Rybakowska, Maria Rybarczyk, Marta Szumieł, Łukasz Chrzuszcz / Łukasz Schmidt (gośc.), Radosław Elis, Michał Kocurek, Mateusz Ławrynowicz, Szymon Mysłakowski, Andrzej Niemyt, Bartosz Nowicki (gośc.), Ildefons Stachowiak, Mariusz Zaniewski

Tylko dla widzów dorosłych.
teatr / producent
Teatr Nowy w Poznaniu
kraj
Polska

Jest taka wieś, w której powietrze zastygło. Jest taka wieś, w której cisza trwa nieprzerwanie: nie słychać w niej ani brzęczenia much, ani wiatru poruszającego kłosami zbóż na polach, ani nadjeżdżającego wozu… Jest taka wieś, w której nie ma dzieci, od lat nie ocieliła się żadna krowa, a kury nie znoszą jajek. Mechanizm rodzenia i umierania został wstrzymany. Nie tworzą się nowe rodziny. Połowa domów stoi pusta, bo pozostali tutaj wyłącznie najsilniejsi. I żaden z mieszkańców nie jest normalny.

Czy przygotowywane z wielką pompą wesele Zuni i Siutka przerwie panowanie ciszy, ożywi lokalną społeczność i zakończy martwy sezon tradycyjnym „…i żyli długo i szczęśliwie”? A może postępującej apokalipsy nie da się już powstrzymać? Jedno jest pewne: nadciąga nieproszony gość weselny: zło.