Przejdź do głównej treści strony

13.10 | Żaby

godzina:
13.10.2018 19:00 Kup bilet
miejsce: duża scena
czas trwania: 170 min
przerwa: tak
reżyseria
Michał Borczuch
obsada
tekst i dramaturgia Tomasz Śpiewak
muzyka Bartosz Dziadosz
scenografia i kostiumy Dorota Nawrot
reżyseria światła Jacqueline Sobiszewski
choreografia Paweł Sakowicz
inspicjentka Maria Lejman-Kasz
wideo Wojciech Sobolewski
kierownik produkcji Justyna Pankiewicz
asystenci reżysera Wojciech Sobolewski, Grzegorz Jaremko, Jan Jeliński, Adam Zduńczyk
asystentka kierownika produkcji Małgorzata Cichal
obsada Dominika Biernat, Monika Obara, Marcin Pempuś, Halina Rasiakówna, Andrzej Szeremeta, Robert Wasiewicz, Ewelina Żak, Krzysztof Zarzecki, Jan Dravnel, Monika Niemczyk, Jan Sobolewski

Spektakl dla widzów dorosłych.
teatr / producent
Teatr Studiogaleria

Autorski spektakl Michała Borczucha oparty na fragmentach komedii greckich Arystofanesa (Żaby, Chmury, Ptaki), powieści Krzysztofa Niemczyka „Kurtyzana i pisklęta” oraz aktorskich improwizacji. Próba spojrzenia na nasze korzenie, na dziedzictwo greckie. Dwie kluczowe dla twórców idee to piękno i dobro rozumiane jako jedno słowo Kalokagathia. Słowo wyrażające koncepcję kompletnej osobowości człowieka, który rodzi się nieprzystosowany do życia i który, musi się nauczyć życia. Nieodłącznym elementem życia jest seksualność i intymność w relacji z drugim człowiekiem. Relacje te przedstawione są z perspektywy hetero- i homoseksualizmu.

Przefiltrowany przez współczesną wrażliwość (klasyczne teksty zderzone z doświadczeniami własnymi aktorów i materiałami dokumentalnego researchu) obraz cywilizacji, seksualności i kultury antycznej.